Warszawa ul. Królewska 2  Info +48 602 511 511

Warszawa ul. Królewska 2  Info +48 602 511 511

Zdjęcie kamieni szlachetnych

Najdroższe kamienie szlachetne — rekord za rekordem

Diamenty, rubiny i inne kamienie szlachetne od zawsze rozpalają wyobraźnię. Kochają je kobiety, cenią mężczyźni, polują na nie kolekcjonerzy. Podziwiane w naturalnej formie lub jako biżuteria znajdują uznanie na całym świecie. Czas, aby zapoznać się z absolutną czołówką — przedstawiamy pięć najdroższych kamieni szlachetnych świata.

Painit (karat o wartości 60 tysięcy dolarów) — przez bardzo długi czas ten piękny kamień uchodził za najrzadszy na świecie. Między innymi z tego powodu jego cena osiągała zawrotne wartości. Do 2005 roku był najwyżej wycenianym kamieniem szlachetnym. Wszystko zmieniło się, gdy odkryto jego nowe złoża. W konsekwencji jego cena spadła, choć nadal jest bardzo drogi.

Granat niebieski (karat o wartości 1,5 miliona  dolarów) — granat o niebieskiej barwie to obiekt pożądania wielu ludzi na całym świecie. Występuje jednak niezwykle rzadko, dlatego jego cena jest bardzo wysoka. Na uwagę zasługuje jego przedziwna właściwość, otóż w sztucznym świetle zmienia on swój kolor z niebieskiego na fioletowy.

Serendibit (karat o wartości 2 milionów dolarów) — odkryty na Sri Lance (stąd jego nazwa, Serendib oznacza w języku arabskim właśnie tę piękną wyspę), wydobywany również w Birmie. Cechuje go niska przezroczystość. Czyste okazy kamienie są wyjątkowo rzadkie, stąd ich cena.

Czerwony diament (karat o wartości 2,5 miliona dolarów) — diamenty to najpopularniejsze kamienie na świecie. Jednak nie wszyscy wiedzą, że występują też diamenty o różnych barwach. Są one niezwykle rzadkie, a zwłaszcza kamienie o kolorze czerwonym. Wydobywane tylko w jednym miejscu na świecie (Argyle, Australia) rozpalają umysły miłośników biżuterii i kamieni szlachetnych. Co ważne, do tej pory wydobyto zaledwie około trzydziestu czerwonych diamentów.

Jadeit (karat o wartości 3 milionów dolarów)  — oto nasz zwycięzca, wyjątkowy jadeit. Te piękne kamienie są tym cenniejsze, im bardziej przezroczyste. Za najcenniejszy uchodzi jadeit cesarski o szmaragdowej barwie i wysokiej czystości. To prawdziwe piękno w naturalnej postaci. W 1997 roku na aukcji odbywającej się w Hongkongu zapłacono za naszyjnik z dwudziestoma siedmioma jadeitami — uwaga — aż 9,3 mln dolarów! Nic więc dziwnego, że to właśnie jadeit zajmuje zaszczytne pierwsze miejsce w naszym zestawieniu.

Jak widać, ceny niektórych kamieni potrafią osiągać niezwykle wysokie wartości. Na całe szczęście biżuteria z diamentami, szmaragdami, rubinami i innymi kamieniami dostępna w sklepie SEVEEU jest znacznie tańsza. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy, a na pewno znajdziesz to, czego szukasz. A jeśli jeszcze sam nie wiesz, czego szukasz — skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania, doradzimy w wyborze i zaproponujemy możliwe rozwiązania. Znamy się na biżuterii, jesteśmy pasjonatami, dlatego możesz nam zaufać. Wyróżnia nas m.in. wieloletnie doświadczenie, a to przewaga, jakiej nie możesz zignorować. Do usłyszenia!

Facebook X Pinterest linkedin
Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę ​​stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.
0 items Koszyk
Moje konto

Bogata oferta pierścionków zaręczynowych

Serdecznie Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu. W swojej kolekcji posiadamy setki wyjątkowych pierścionków zaręczynowych. 

Warszawa ul. Królewska 2

Logo seveeu