Warszawa ul. Królewska 2  Info +48 602 511 511

Warszawa ul. Królewska 2  Info +48 602 511 511

Zdjęcie czarnego diamentu

“Czarny Orłow” — najsłynniejszy czarny diament na świecie

Diamenty to najpiękniejsze kamienie szlachetne. Pożądane niemal przez wszystkich, wyjątkowo cenne cieszą się ogromną popularnością. Nie wszyscy jednak wiedzą, że są też diamenty o różnych barwach. Wśród nich na uwagę zasługuje czarny diament. To kamień szczególny, rzadki i chyba jeszcze piękniejszy niż jego przezroczyste odpowiedniki. Najbardziej znany w historii czarny diament to “Czarny Orłow”. Jest on owiany złą sławą, ponieważ wiele osób uważa, że jest on przeklęty. Czy to prawda? Cóż, nie nam oceniać, jednak postanowiliśmy opowiedzieć Wam o nim, a przy okazji przybliżyć te szlachetne kamienie i wyjaśnić skąd pochodzą.

“Czarny Orłow” nazywany również “Okiem Brahmy” pochodzi z Indii. Według legendy został skradziony z jednej z hinduistycznych świątyń i właśnie dlatego jest przeklęty. Po kradzieży kapłani owej świątyni w ogromnej złości rzucili na kamień klątwę, według której każdego, kto wejdzie w posiadanie “Oka Brahmy” czeka smutny los. Przynajmniej tak głosi legenda…

Kamień z Indii trafił do Rosji, a później został sprzedany i ruszył w podróż po świecie. Pogłoski o klątwie pojawiły się po samobójczej śmierci niejakiego J.W. Paris’a, który krótko po tym, jak nabył kamień, skoczył z dachu. Jak to bywa z tego typu mrocznymi historiami, plotka obiegła cały świat i na trwałe przylgnęła do “Czarnego Orłowa”. Ostatnie zapiski dotyczące kamienia pochodzą z 1995 roku, gdy na aukcji został sprzedany za zawrotną sumę 1,5 miliona dolarów. Co stało się z kamieniem później? Nikt tego nie wie.

Czarny diament, czyli kamień piękny jak noc

Czarne diamenty są obecnie wydobywane wyłącznie w dwóch miejscach — w Brazylii oraz Afryce Środkowej. Ich struktura różni się od tradycyjnych diamentów. Po pierwsze są znacznie bardziej porowate, przypominają zlepek setek małych kamieni, a po drugie w ich składzie znajdziemy poza cząsteczkami węgla, także cząsteczki wodoru. Wszystko to sprawia, że czarne diamenty są pożądane jeszcze bardziej niż tradycyjne, przezroczyste. Osadzone w biżuterii wyglądają zjawiskowo i znacznie podnoszą jej wartość.

Czarne diamenty mają jeszcze jedną nazwę — karbonado. Niestety jak to zwykle bywa w przypadku rzeczy o dużej wartości, trzeba uważać przy ich zakupie. Spora część z nich to kamienie sztucznie zabarwione lub poprawione przez jubilera, a więc nie do końca naturalne. Z tego powodu dobrze jest kupować je u sprawdzonych rzemieślników, jubilerów cieszących się renomą i doświadczeniem.

Czarny diament — kamień z kosmosu?

Musimy wspomnieć o jeszcze jednej teorii, dotyczącej czarnych diamentów. Choć początkowo wydaje się ona nieco szalona, to ma solidne podparcie w nauce. Otóż głosi ona, że czarne diamenty nie powstały na ziemi, a poza nią podczas wybuchu gwiazdy. Następnie wraz z ciałem niebieskim dotarły na ziemię. Z tego powodu obecne są tylko w dwóch miejscach na niej, dokładnie tam, gdzie uderzył wspomniany obiekt kosmiczny. Oczywiście to tylko teoria, ale jest bardzo ciekawa i dzięki niej czarne diamenty są jeszcze bardziej niezwykłe.

Biżuteria z czarnymi diamentami

Jeśli czujesz, że czarne diamenty przemawiają do Ciebie — jesteś we właściwym miejscu. Te szczególne kamienie nie są dobre dla wszystkich, ale niektóre osoby wręcz je przyciągają. My również jesteśmy fanami karbonado, dlatego umieściliśmy je w naszej ofercie. Proponujemy biżuterię o uroku nie do opisania. Będzie ona świetnym upominkiem dla bliskiej osoby. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym asortymentem. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o czarnych diamentach — napisz lub zadzwoń. Eksperci zatrudnieni w sklepie SEVEEU to pasjonaci, którzy o kamieniach szlachetnych wiedzą wszystko. Chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i bliżej przedstawią Ci ich historię. A jeśli biżuteria z czarnymi diamentami jest zbyt droga, może warto przyjrzeć się pierścionkom z czarną cyrkonią? Doskonale imituje ona karbonado, a przy tym jest znacznie tańsza. Serdecznie zapraszamy do zakupów.

Facebook X Pinterest linkedin
Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę ​​stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.
0 items Koszyk
Moje konto

Bogata oferta pierścionków zaręczynowych

Serdecznie Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu. W swojej kolekcji posiadamy setki wyjątkowych pierścionków zaręczynowych. 

Warszawa ul. Królewska 2

Logo seveeu