Warszawa ul. Królewska 2  Info +48 602 511 511

Warszawa ul. Królewska 2  Info +48 602 511 511

Biżuteria ekskluzywna dla kobiet

Męczy Cię alergia na metale? Podpowiadamy, jaką biżuterię możesz bezpiecznie nosić

Wyobraź sobie taką sytuację, wychodzisz na ważne spotkanie towarzyskie. Włożyłaś najnowszą sukienkę, szpilki stoją uszykowane i tylko czekają, aż je nałożysz, a torebka jest wypełniona potrzebnymi drobiazgami. Przyszła pora na dodatki. Chcesz włożyć złotą biżuterię usianą drobnymi diamentami. Chcesz, ale nie możesz. Dlaczego? Ponieważ jesteś uczulona na metale. Brzmi strasznie? Cóż, to prawda, ale niestety niektóre z kobiet muszą borykać się z problemem, jakim jest alergia na rozmaite metale. Poniżej tłumaczymy, co możesz zrobić, będąc w takiej sytuacji.

Jaka biżuteria dla alergików będzie najlepsza?

Alergia na metale objawia się przede wszystkim podrażnieniem skóry (zaczerwienienie, swędząca wysypka, inne zmiany skórne), które występuje po kontakcie z metalem. Należy wówczas od razu zrezygnować z noszenia uczulającej nas biżuterii, ponieważ w innym wypadku objawy nasilą się, co może skutkować wizytą w szpitalu.

Na całe szczęście mamy też dobrą wiadomość. Otóż po pierwsze istnieją leki, które mogą złagodzić przebieg uczulenia, a po drugie (i to prawdziwa bomba) nie uczula nas złoto, czy srebro, a jedynie inne metale, które znajdziemy w biżuterii. Zastanawiasz się, dlaczego to tak dobra wiadomość? Ponieważ wystarczy wybrać ozdoby bez domieszki metalu, na który jesteśmy uczuleni i już, możemy dalej nosić biżuterię.

Dobrze też zdecydować się na biżuterię wykonaną ze złota lub srebra wyższej próby. Im wyższa, tym mniejsza domieszka innych metali. Poniżej prezentujemy informacje na temat zawartości złota w złocie, czyli omawiamy jego najpopularniejsze próby.

  • Próba 960 zawiera 96,0% czystego złota.
  • Próba 750 zawiera 75,0% czystego złota.
  • Próba 585 zawiera 58,5% czystego złota.
  • Próba 375 zawiera 37,5% czystego złota.
  • Próba 333 zawiera 33,3% czystego złota.

Analogicznie wygląda sytuacja w przypadku srebra.

Nic więc dziwnego, że złoto i srebro o najniższej próbie uczula nas (oczywiście o ile mamy alergię na metale), skoro ponad 65% jego zawartości to inne metale. Niestety, ale często stosowanym dodatkiem jest nikiel. Tymczasem nikiel to najsilniejszy alergen, który powoduje niemal natychmiastową reakcję w postaci zmian skórnych. Mało tego, uczula on również dzieci poniżej 10 roku życia, a także rozwija się w alergię na inne metale — np. kobalt. Jeśli więc jesteś osobą uczuloną na metale, ale nadal chcesz nosić biżuterię, wybieraj złoto i srebro najwyższej próby. Gwarantuje to niewielką domieszkę innych metali, a co za tym idzie małe szanse na reakcję alergiczną.

W naszym sklepie znajdziesz bogatą ofertę biżuterii — pierścionków, obrączek, naszyjników, broszek, kolczyków i wielu innych — wysokiej próby. Została ona wykonana z materiałów wysokiej jakości. Zarówno złota, jak i srebro, z którego korzystamy, posiada wszystkie niezbędne atesty. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy, a w razie pytań — skontaktuj się z nami. Jesteśmy ekspertami z wieloletnim stażem, dlatego możesz nam zaufać. Zapraszam.

Facebook X Pinterest linkedin
Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę ​​stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.
0 items Koszyk
Moje konto

Bogata oferta pierścionków zaręczynowych

Serdecznie Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu. W swojej kolekcji posiadamy setki wyjątkowych pierścionków zaręczynowych. 

Warszawa ul. Królewska 2

Logo seveeu