Warszawa ul. Królewska 2  Info +48 602 511 511

Warszawa ul. Królewska 2  Info +48 602 511 511

Zdjęcie kamienia miłości morganit

Tajemniczy morganit, czyli wszystko o kamieniu miłości

Morganit nie jest kamieniem tak popularnym, jak diamenty, czy szmaragdy, jednak nie ustępuje im swoją urodą. To kamień szlachetny o ciekawej historii i — w naszej opinii — tajemniczo brzmiącej nazwie. Jesteśmy przekonani, że po lekturze naszego artykułu spojrzysz na niego przychylnym okiem.

Morganit — skąd tak ciekawa nazwa?

Morganit odkryto dopiero w 1911 roku w okręgu San Diego. To piękne, kalifornijskie tereny, na których przez wiele lat prowadzono wydobycie rozmaitych minerałów. Nazwa pochodzi od nazwiska słynnego finansisty J. P. Morgana. Nie wszyscy jednak wiedzą, że był on też zapalonym kolekcjonerem kamieni szlachetnych. Wielu osobom nazwa morganit wydaje się nieco dziwna, ale według nas jest ciekawa — bardzo tajemnicza, a w przypadku kamieni szlachetnych to cecha pożądana, zwiększająca zainteresowanie nimi.

Wszystko o morganicie

Jeśli chodzi o barwę, to morganit naturalnie jest bezbarwny. Dlaczego więc znamy go między innymi pod postacią kamieni o różowym zabarwieniu? To zasługa manganu, który bardzo często wchodzi w jego skład. Dzięki temu kamień ma niezwykłą barwę, która niekiedy wydaje się przezroczysta, a innym razem lekko różowa. Występują też inne odcienie morganitu, jednak znacznie rzadziej.

Morganit jest również wykorzystywany w ezoteryce. Ma on wpływ na nasze samopoczucie, potrafi nas uspokoić, a także wprowadzić w dobry nastrój. Mówi się, że chroni on przed nieszczęściem, co dla niektórych osób jest powodem do traktowania go, jak amuletu, który zawsze należy nosić przy sobie. Ogólnie rzecz biorąc, morganit jest uważany za kamień szczęśliwy oraz związany z miłością. Z tego powodu niekiedy określa się go kamieniem miłości.

Biżuteria z morganitem — piękna i delikatna

Z uwagi na delikatną barwę morganit świetnie pasuje do biżuterii. Jest wykorzystywany jako dodatek do pierścionków, kolczyków, czy naszyjników. W zasadzie w każdym rodzaju biżuterii znajdziemy wzory z morganitem. Nic dziwnego, to naprawdę piękny kamień, który cenią zwłaszcza osoby szukające biżuterii delikatnej, stonowanej, będącej uzupełnieniem stylizacji, a nie jej głównym punktem. Mówi się, że jest to kamień dla ludzi z klasą i coś w tym jest. Warto wiedzieć, że często występuje on w postaci dużych kamieni, które w stosunkowo łatwy sposób można poddać obróbce — ciąć i szlifować.

Warto rozważyć zakup pierścionka zaręczynowego z morganitem. Będzie on pięknie wyglądać na dłoni, zwłaszcza drobnej. Docenią go szczególnie kobiety o naturalnej urodzie, delikatnej i arystokratycznej. To kamień dla ludzi, którzy nie muszą nikomu niczego udowadniać, ponieważ mają odpowiednią pozycję, a także są pewni siebie i zorientowani na sukces. Jesteśmy przekonani, że morganit spełni oczekiwania kobiet wymagających, ceniących najwyższą jakość i klasyczne poczucie piękna.

Morganit — podsumowanie

Podsumowując, mówiąc o morganicie, mówimy o kamieniu stosunkowo młodym, z krótką, ale ciekawą historią. To kamień szlachetny cieszący się opinią eleganckiego, często wykorzystywany w jubilerstwie. Co ważne, również kolekcjonerzy kamieni bardzo go cenią, dlatego nie jest kamieniem tanim. Warto na niego postawić, jeżeli zależy nam na naturalnym pięknie. Mówiąc wprost — to kamień dla tych z nas, którzy znają swoją wartość, a biżuterię traktują jako stylowy dodatek, a nie cel sam w sobie.

Facebook X Pinterest linkedin
Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę ​​stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.
0 items Koszyk
Moje konto

Bogata oferta pierścionków zaręczynowych

Serdecznie Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu. W swojej kolekcji posiadamy setki wyjątkowych pierścionków zaręczynowych. 

Warszawa ul. Królewska 2

Logo seveeu