Warszawa ul. Królewska 2  Info +48 602 511 511

Warszawa ul. Królewska 2  Info +48 602 511 511

Czerwony rubin królewska

Poznajemy kamienie szlachetne — rubin

Któż z nas choć raz nie rozmyślał o tym, jak wspaniale byłoby nosić na sobie biżuterię z rubinem. To obiekt westchnień tysięcy, jeśli nie milionów osób na całym świecie. Jest coś w tym kamieniu, co rozpala wyobraźnię i sprawia, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni pożądają go równie mocno. Dowiedzmy się nieco więcej o tym pięknym minerale.

Jego nazwa pochodzi z łaciny, od słowa ruber, które oznacza mocny, czerwony kolor. Rubin występuje naturalnie bardzo rzadko. Z tego powodu jego cena jest niezwykle wysoka. Ma barwę od różowej do krwistoczerwonej i to właśnie kamienie utrzymane w tej drugiej są najcenniejsze. Niekiedy pojawiają się rubiny z dość wyraźnie zaznaczonym odcieniem brązowym. Warto wspomnieć o tym, że rubin jest — razem z równie twardym szafirem — na drugim miejscu, zaraz za diamentem, jeśli chodzi o twardość.

Występowanie i właściwości rubinów

Rubiny, podobnie jak pozostałe kamienie szlachetne są wyjątkowo rzadkie. Istnieje jednak kilka miejsc na ziemi, gdzie ich złoża są dość znaczące. Znajdziemy je w krajach takich jak Sri Lanka, Kambodża, Madagaskar, czy Afganistan. Jednak to, co najbardziej interesuje każdego miłośnika kamieni szlachetnych to rubiny wydobywane w Birmie. Mają one barwę gołębiej krwi i są najbardziej cenione na świecie. Potwierdzi Wam to każdy jubiler — taki rubin jest najdroższy, prezentuje się najpiękniej i jest najbardziej pożądany.

Ciekawi Was skąd taka nazwa? Faktycznie można dostrzec podobieństwo barwy tych kamieni do krwi. Czy gołębiej? Cóż, to już nie nam oceniać, jednak z pewnością mamy do czynienia z kamieniami szczególnie pięknymi.

Być może z powodu tajemniczej, nieco groźnie brzmiącej nazwy, wiele osób uważa, że rubiny mają szczególne właściwości. Mowa o pozytywnym wpływie na organizm człowieka. Mówi się, że rubin powinny nosić przy sobie osoby z problemami kardiologicznymi. Można tu znaleźć nić związku: czerwień, kolor gołębiej krwi — kardiologia, serce, pompowanie krwi w organizmie człowieka. Kamień pomaga też w walce z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, wspomaga układ odpornościowy, jak również pomaga w leczeniu anemii. Nie jest to oczywiście wiedza naukowa, zatem radzimy podchodzić do niej z dystansem.

Piękne ozdoby z rubinem — warto je wybrać

Od lat rubin wykorzystywany jest przez jubilerów, którzy tworzą wyjątkowo piękną biżuterię. Jego barwa doskonale współgra nie tylko z żółtym złotem, ale też jego wszelkimi odmianami — złotem białym, czy różowym. Tak naprawdę rubin będzie wyglądał niesamowicie również w połączeniu ze srebrno-białą platyną.

W ofercie salonów jubilerskich znajdziemy całą gamę biżuterii z rubinem. Mowa tutaj o pierścionkach, kolczykach, naszyjnikach, koliach, bransoletkach i wielu innych. Co istotne, rubin pasuje zarówno do ekstrawaganckich wzorów, których nie powstydziłyby się gwiazdy sceny, jak i tych minimalistycznych, prostych, w których główną rolę ma grać wyłącznie kamień.

Jesteśmy przekonani, że piękno rubinu docenią nie tylko znawcy kamieni szlachetnych, ale też zwykłe osoby ceniące wartość, jaką niesie czyste piękno naturalnych minerałów. To kamień, którego nie sposób pominąć, rzuca się w oczy i uwodzi swoim unikatowym wyglądem. Jako ciekawostkę możemy podać, że rubin jest wykorzystywany w budowie laserów, jak też w mechanizmach stanowiących serce wysokiej klasy zegarków.

Jeśli planujesz zakup biżuterii z rubinem — odwiedź nasze salony lub sprawdź ofertę w sklepie internetowym. Marka SEVEEU proponuje bogaty wybór wysokiej klasy biżuterii, której sercem są rubiny. W razie jakichkolwiek pytań — skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Zapraszamy.

Facebook X Pinterest linkedin
Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę ​​stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.
0 items Koszyk
Moje konto

Bogata oferta pierścionków zaręczynowych

Serdecznie Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu. W swojej kolekcji posiadamy setki wyjątkowych pierścionków zaręczynowych. 

Warszawa ul. Królewska 2

Logo seveeu