Warszawa ul. Królewska 2  Info +48 602 511 511

Warszawa ul. Królewska 2  Info +48 602 511 511

Szlif diamentów warszawa

Rekord za rekordem, czyli rzecz o największych diamentach

Diamenty urzekają, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Jest w nich coś wyjątkowo magicznego, coś, co sprawia, że każdy — niezależnie od wieku, statusu, czy płci — pożąda ich z taką samą mocą. Być może to wpływ rozmaitych filmów, czy książek, w których diamenty grały główną rolę, a może po prostu kwestia ich wartości. Dla nas — jubilerów, liczy się przede wszystkim naturalne piękno diamentów. Są kamieniami, które nie tylko przyciągają spojrzenia wszystkich wokół, ale przede wszystkim oszałamiają swoim wyglądem. Nic dziwnego, że przygotowaliśmy kolejny artykuł ich dotyczący. Tym razem, piszemy o największych diamentach — zapraszamy.

Diament wywołuje zachwyt z uwagi na jeszcze jedną rzecz. Otóż jest najtwardszym naturalnym materiałem, jaki znamy, dlatego jest wykorzystywany w wielu branżach, również tych o charakterze przemysłowym. To jego ogromna zaleta, ponieważ dzięki temu stanowi wartość zarówno na płaszczyźnie czysto estetycznej, wizualnej, jak i użytkowej, praktycznej. Dzięki temu jeszcze bardziej wzrasta jego cena, jest on pożądany nie tylko przez miłośników biżuterii, czy minerałów, ale też wielu inżynierów, czy konstruktorów.

Jak w przypadku wszystkich kamieni szlachetnych, to, co wpływa na wartość diamentu, to jego rzadkość występowania, trudności związane z wydobyciem oraz czas potrzebny do tego, aby węgiel poddawany ogromnemu ciśnieniu zmienił się w diament. Późniejsza obróbka (szlifowanie) jeszcze bardziej podkreśla piękno kamienia, ale też nie jest łatwy bądź tania. Ostatecznie otrzymujemy brylant piękny niczym niebo usiane gwiazdami. Tak, to dobre porównanie.

Przejdźmy do rekordowych diamentów.

  1. Regent

Ostatnie miejsce na podium zajmuje diament o nieciekawej nazwie Regent. Jest on też najstarszy ze wszystkich na podium, ponieważ został odnaleziony w 1700 roku. Miał 410 karatów i perfekcyjny szlif. Aktualnie znajduje się we francuskim muzeum Luwr. To nie tylko wspaniały kamień szlachetny, ale też przykład najwyższej klasy rzemiosła, ponieważ jego szlif uznawany jest za najdoskonalszy w historii.

  1. Millenium Star

Odnaleziony w 1999 roku w Afryce. Wielkość wynosząca 777 karatów robi wrażenie absolutnie na każdym, kto jest wrażliwy na piękno biżuterii, czy kamieni szlachetnych. Poddany odpowiedniej obróbce został sprzedany za szesnaście i pół miliona dolarów. To kwota, która potrafi zawrócić w głowie.

  1. Wielka Gwiazda Afryki

Pretoria, Afryka Południowa. Strażnik zatrudniony w jednej z kopalni odnajduje kamień ważący ponad pół kilo — 3106 karatów. Po licznych perypetiach klejnot został własnością króla Edwarda VII, a ten zlecił rozdzielenie diamentu na 105 części. Wielka Gwiazda Afryki zgasła.

Biżuteria z diamentami

Oczywiście istnieje mnóstwo innych, też znanych diamentów, jednak powyższe to największe okazy. Wydaje się, że nigdy nie przestaną być popularne. Jak już wspominaliśmy na wstępie, diamenty rozpalają wyobraźnie absolutnie wszystkich i właśnie w tym tkwi ich siła. Jeśli chodzi o biżuterię, to diamenty sprawdzają się w jej wszystkich rodzajach — kolczykach, pierścionkach, naszyjnikach itd.

Nie można też zapominać o pierścionkach zaręczynowych. To przecież niemal obowiązek, aby taki pierścionek wyposażony był w diament. Chociaż mały, ale jednak! Możemy wybierać spośród złota żółtego, białego, różowego, czy platyny. W zasadzie niezależnie od tego, co wybierzemy, będzie się odpowiednio komponowało z diamentem.

Jeśli chcesz zapoznać się z bogatą ofertą biżuterii z diamentami — sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy. Jesteśmy pewni, że w dostępnym asortymencie znajdziesz dokładnie to, czego szukasz. W razie pytań pomogą Ci nasi eksperci — pasjonaci, dla których nie ma trudnych pytań. Serdecznie zapraszamy.

Facebook X Pinterest linkedin
Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę ​​stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.
0 items Koszyk
Moje konto

Bogata oferta pierścionków zaręczynowych

Serdecznie Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu. W swojej kolekcji posiadamy setki wyjątkowych pierścionków zaręczynowych. 

Warszawa ul. Królewska 2

Logo seveeu