Warszawa ul. Królewska 2  Info +48 602 511 511

Warszawa ul. Królewska 2  Info +48 602 511 511

Zdjęcie niebieskiego szafiru

Szafir — twardy i piękny

Szafir to kolejny z kamieni, które zna większość osób. Ten niezwykły minerał jest częścią biżuterii, która cieszy się ogromnym powodzeniem zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Jesteśmy przekonani, że każdy, kto zdecyduje się na wybór ozdób wysadzanych szafirami, będzie miał ogromną trudność, by wrócić do innych kamieni. To niezwykle piękny minerał, dlatego warto poświęcić mu kilka chwil.

Pytam, skąd się wziąłeś, czyli badamy pochodzenie szafirów

Szafiry można znaleźć w zasadzie na całym świecie, jednak jest kilka miejsc, w których występują one najczęściej. Co więcej, nie tylko o częstotliwość tu chodzi, ale też o wielkość i czystość kamieni. Te miejsca to między innymi:

  • Madagaskar (to tu znaleziono największy szafir w historii — ważył on ponad siedemnaście kilogramów),
  • Australia,
  • Sri Lanka,
  • USA,
  • Rosja,
  • Tanzania.

Warto też wspomnieć, że szafiry można znaleźć w Polsce. Gdzie? Oczywiście na Dolnym Śląsku, gdzie znajdują się (raczej mniejsze) złoża wielu różnych minerałów. Z tego, co nam wiadomo, nie są one wykorzystywane do celów komercyjnych. Być może warto wybrać się tam i samemu spróbować odnaleźć piękne szafiry? Może właśnie tak powstają fortuny? Któż to wie…

Jeśli chodzi o barwę, to najczęściej spotykane i najpopularniejsze są kamienie niebieskie. Oczywiście można spotkać inne barwy, ale jednak to kolor, od którego opisywany minerał wziął swoją nazwę (szafir w języku semickim znaczy tyle, co niebieski kamień) jest uważany za najciekawszy. Spotykamy je najczęściej w biżuterii, ponieważ wyglądają doskonale zarówno ze złotem żółtym, jak i jego różnymi odmianami.

W przypadku właściwości tych niezwykłych kamieni to na pewno trzeba wspomnieć o ich twardości. Niewiele osób wie, że szafiry są — zaraz po diamencie — drugim najtwardszym minerałem na ziemi. Ich twardość ma wartość 9 w skali Mohsa (to dziesięciostopniowa skala twardości wykorzystywana do jej oceny między innymi w kontekście minerałów).

Abrakadabra, czyli magiczne szafiry w akcji

Podobnie jak wiele innych kamieni, także szafiry były — i przez masę osób nadal są — uznawane za minerał pełne magicznych mocy. W starożytności przypisywano im właściwości utrzymujące noszącego przy życiu mimo upływu czasu. Mówiąc wprost — chodzi o nieśmiertelność. Któż nie chciałby żyć wiecznie, prawda? Co jeszcze? Cóż, standardowo — odczynianie uroków, leczenie chorób, sprawiedliwość dla poszkodowanych.

Co zaskakujące, szafir pojawia się również w religiach. Buddyści cenią go, jako kamień przyjaźni, natomiast w chrześcijaństwie miał on pomagać w skupieniu. To bardzo osobliwe, że religie decydują się na takie podejście. Zwykle jest zupełnie odwrotnie i dążą one do tego, aby eliminować tego rodzaju zjawiska z życia.

Przeglądając naszego bloga zobacz przy okazji co Seveeu przygotowało specjalnie dla Ciebie.  Przejrzyj naszą kolekcję z kategorii pierścionki  zaręczynowe z brylantami a następnie powołaj się na zapoznanie z tym właśnie blogiem a otrzymasz dodatkowo 5% rabatu w przypadku zakupu naszej złotej biżuterii Zapraszamy również do naszego sklepu stacjonarnego w Warszawie przy ulicy Królewska 2.

Zaręczyny, urodziny, rocznice a pierścionek z szafirem

Z uwagi na aurę otaczającą szafir, a także jego naturalne piękno, bardzo chętnie jest on wybierany przez narzeczonych lub nowożeńców. Z tego powodu, jubilerzy zwykle mają w swojej ofercie szeroki wybór pierścionków zaręczynowych (ale nie tylko). Takie wyroby są dostępne w różnych wersjach, zarówno delikatnych, niemal niewidocznych, jak i większych, pełnych przepychu i poczucia luksusu. Niezależnie od tego, co wybierzesz, możesz być pewny, że Twoja wybranka będzie zachwycona. Chyba nie ma osoby, która da radę oprzeć się pięknu, jakie roztacza wokół siebie szafir.

Mamy nadzieję, że trafisz na biżuterię wykonaną z najwyższą precyzją, która posłuży Ci przez dziesiątki lat. A jeśli zależy Ci na sprawdzonym sklepie — sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy. W naszym asortymencie znajdziesz cudowne pierścionki, których naturalne piękno świetnie współgra z szafirem i wysuwa go na pierwszy plan. Serdecznie zapraszamy.

Facebook X Pinterest linkedin
Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę ​​stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.
0 items Koszyk
Moje konto

Bogata oferta pierścionków zaręczynowych

Serdecznie Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu. W swojej kolekcji posiadamy setki wyjątkowych pierścionków zaręczynowych. 

Warszawa ul. Królewska 2

Logo seveeu