Warszawa ul. Królewska 2  Info +48 602 511 511

Warszawa ul. Królewska 2  Info +48 602 511 511

Pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem królewska

Czas na szmaragdy — piękno zaklęte w kamień

Gdybyśmy mieli wskazać kamienie, które — w naszej opinii — są najpiękniejsze, to na podium z pewnością znalazłyby się szmaragdy. To niebywale urokliwe kamienie szlachetne, dla których niejedna kobieta straciła głowę. Zresztą cieszyły się popularnością już w starożytności, dlatego w pismach z tamtych czasów wielokrotnie możemy znaleźć o nich wzmianki. Dziś szmaragdy nadal uchodzą za kamienie niezwykłe, mające w sobie coś, co trudno zdefiniować. Ten czynnik X sprawia, że biżuteria zdobiona szmaragdami znajduje się w gronie nie tylko najbardziej pożądanych, ale też najdroższych ozdób jubilerskich. Samemu będąc miłośnikami szmaragdów, przygotowaliśmy obszerne kompendium wiedzy, w którym znajdziesz szereg informacji o nich. Zapraszamy do lektury.

Rzadkie i piękne, czyli czas na szmaragdy

Jak już wspominaliśmy w jednym z poprzednich wpisów dotyczących kamieni szlachetnych i ozdobnych, te pierwsze to wyłącznie kamienie będące dziełem natury.  Jeśli chodzi o szmaragdy, to oczywiście są również całkowicie naturalne. Jednak z tego powodu częstotliwość ich występowania jest zabójczo niska. Tłumaczymy, z czego to wynika. Główne pierwiastki tworzące szmaragd to beryl i chrom. Pierwszy odpowiada za strukturę kryształu, natomiast drugi za barwę. Problem tkwi w tym, że w naturalnych warunkach niezwykle rzadko występują w jednym skupisku. Z tego powodu natura ma stosunkowo niewiele okazji, aby stworzyć piękne szmaragdy. Oczywiście z drugiej strony sprawia to, że są one jeszcze bardziej pożądane. Jak zawsze — coś za coś.

Jaki szmaragd to dobry szmaragd?

Oczywiście pytanie postawione w powyższym nagłówki odnosi się do tego, jak kamień oceniają jubilerzy i kolekcjonerzy. Tak naprawdę każdy szmaragd jest piękny i cenny, ale najbardziej wartościowe kamienie są równomiernie wybarwione, przezroczyste, pozbawione skaz. Rzecz jasna liczy się również wielkość oraz struktura kryształu. Szmaragd, który spełnia powyższe założenia, jest niezwykle cenny. Jesteśmy przekonani, że dziewięć na dziesięć osób wskaże ten cudowny kamień, jako najcenniejszy, zaraz obok diamentów. Tak zresztą jest, mamy tutaj do czynienia z minerałem będącym oznaką prawdziwego luksusu.

Ten luksus można znaleźć między innymi w Brazylii, Kolumbii, czy na Uralu, gdzie w 2018 roku udało się wydobyć olbrzymi szmaragd o wadze wynoszącej 1,6 kilograma! Miał on wymiary 7 × 14 centymetrów. Oczywiście kamień występuje także w innych krajach, jednak są to mniejsze skupiska.

Miłość, szmaragd i krokodyl

Chyba każdy widział ten film, prawda? Cóż, jeśli nie to podpowiemy tylko, że stanowi on jedno z bardziej znanych popkulturalnych odniesień do szmaragdu. Zresztą jest to kamień, który często przewija się w filmach, czy serialach. Jeśli natomiast chodzi o biżuterie, to szmaragd wykorzystywany jest między innymi w naszyjnikach, koliach, pierścionkach i kolczykach. Można zdecydować się również na pierścionki zaręczynowe ze szmaragdami. Jesteśmy przekonani, że niezależnie od tego, co wybierzesz, będziesz zachwycony lub zachwycona pięknem takiej biżuterii.

Facebook X Pinterest linkedin
Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę ​​stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.
0 items Koszyk
Moje konto

Bogata oferta pierścionków zaręczynowych

Serdecznie Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu. W swojej kolekcji posiadamy setki wyjątkowych pierścionków zaręczynowych. 

Warszawa ul. Królewska 2

Logo seveeu