Warszawa ul. Królewska 2  Info +48 602 511 511

Warszawa ul. Królewska 2  Info +48 602 511 511

Zdjęcie tanzanitu Warszawa

Tanzanit — niebiesko-fioletowy bohater z Tanzanii

Jeśli do tej pory jeszcze nigdy nie słyszałeś o tanzanicie — nic dziwnego. Ten piękny kamień został odkryty stosunkowo niedawno, bo dopiero w 1967 roku. Jednak w ciągu tych pięciu burzliwych dekad udało mu się wkraść w łaski wielu jubilerów. Jest lubiany nie tylko z powodu swojego koloru, ale też pięknego blasku. W zalewie diamentów, rubinów i szmaragdów, dobrze niekiedy spojrzeć na coś innego. Taką odmianą jest właśnie tanzanit, kamień, który może skraść również Twoje serce, wystarczy, że dasz mu szansę! A dać ją naprawdę warto, ponieważ biżuteria z tanzanitem jest wyjątkowo piękna.

Hej przygodo, czyli historia odkrycia tanzanitu

Dzięki temu, że tanzanit został odkryty niedawno, dokładnie znamy historię tego ważnego wydarzenia. Otóż — jak już wspominaliśmy — w 1967 roku niejaki Manuel de Souza odkrył go podczas hobbystycznej wyprawy w poszukiwaniu złota na terenie Tanzanii. Niebiesko-fioletowe kryształy zaskoczyły go — zupełnie nie wiedział, z jakim kamieniem ma do czynienia. Wysłał więc próbki do znajomego geologa. John Saul, bo tak ów geolog się nazywał, skorzystał z pomocy kilku naukowców z całego świata. Dopiero geolog Ian McCloud rozpoznał jego pochodzenie.

Dzięki niemu wiemy, że tanzanit to odmiana zoisytu, minerału z grupy krzemianów grupowych. Tanzanit jest minerałem rzadkim, występuje wyłącznie na terenie Tanzanii. Trafił on na listę kamieni szlachetnych i dziś jest wykorzystywany przez jubilerów z całego świata. To piękno w czystej, choć nietypowej, postaci.

Kolor, który uwodzi…

Największym atutem tanzanitu jest jego niezwykły kolor. Połączenie niebieskiego i fioletu robi piorunujące wrażenie. Mało osób wie, że zanim kamień osiągnie czystą barwę, jest poddawany obróbce termicznej, która wypala brązową warstwę, często pokrywającą tanzanit po wydobyciu. Głęboki kolor przyciąga spojrzenia wszystkich wokół i pięknie prezentuje się, gdy kamień jest już osadzony w biżuterii.

Miłośniczką tanzanitu była słynna Elizabeth Taylor. To jedna z największych gwiazd Hollywood, tak że nie powinno dziwić, że jej biżuteria była obiektem rozmów wszystkich kobiet. Aktorka pojawiała się w biżuterii z tanzanitem na tyle często, że został on jej znakiem rozpoznawczym. To pozwoliło mu na zdobycie większej rozpoznawalności.

Biżuteria z tanzanitem — piękna i oryginalna

Tanzanit przykuł uwagę między innymi słynnej firmy Tiffany & Co. To ona zainwestowała w jego promocję i jako pierwsza wypuściła na rynek biżuterię z tym stylowym kamieniem. Od naszyjników, aż do pierścionków — cała gama ozdób pojawiła się wkrótce w sprzedaży. Jeśli również Tobie podoba się biżuteria z tanzanitem, to możesz być spokojny — jej wybór jej naprawdę bogaty. Ten piękny kamień świetnie wygląda niemal w każdej oprawie. Złoto, białe złoto, platyna, to nieistotne, ponieważ uroda opisywanego kamienia kwitnie zawsze w ten sam sposób, kradnąc uwagę wszystkich wokół.

Facebook X Pinterest linkedin
Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę ​​stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.
0 items Koszyk
Moje konto

Bogata oferta pierścionków zaręczynowych

Serdecznie Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu. W swojej kolekcji posiadamy setki wyjątkowych pierścionków zaręczynowych. 

Warszawa ul. Królewska 2

Logo seveeu