Warszawa ul. Królewska 2  Info +48 602 511 511

Warszawa ul. Królewska 2  Info +48 602 511 511

Zdjęcie cyrkonii bizuteria

Cyrkonia — co to takiego?

Jak wiadomo, diamenty czy inne kamienie szlachetne są stosunkowo drogie. Owszem, ich piękno zniewala, a blask jest niesamowity, ale bardzo często cena np. pierścionka zaręczynowego z diamentem uniemożliwia jego zakup wielu osobom. Specjalnie dla tych, którzy szukają stylowej biżuterii, dysponując ograniczonym budżetem, przygotowaliśmy wyjątkową alternatywę — pierścionki i pozostałą biżuterię z cyrkoniami. I choć niemal każdy o cyrkoniach słyszał, to nie każdy wie, czym ona tak naprawdę jest. Poniżej staramy się odpowiedzieć na to pytanie, tłumacząc, skąd pochodzi i z jakich materiałów jest wytwarzana.

Piękne cyrkonie — z czym tak naprawdę mamy do czynienia?

Cyrkonie są wykonywane z tlenku cyrkonu. W trakcie jego obróbki powstają kamienie, które później obrabia się tak jak, chociażby diamenty. Ostatecznie otrzymujemy piękne cyrkonie, które stosowane są zarówno w jubilerstwie, jak i produkcji odzieży, czy rozmaitych ozdób. Oczywiście cyrkonie to kamienie syntetyczne, jednak ich blask i ogólny wygląd do złudzenia przypomina prawdziwe diamenty.

Warto zauważyć, że niekiedy wykonuje się sztuczne kamienie również z innych surowców. Popularne są cyrkonie ze szkła, akrylu, żywicy, czy kryształu (mieszanka tlenku ołowiu oraz szkła). Jednak w procesie wytwarzania biżuterii najczęściej wybierane są prawdziwe cyrkonie wytwarzane z tlenku cyrkonu.

Chociaż wiele osób traktuje cyrkonie jako coś gorszego, to trzeba oddać im honor, ponieważ to naprawdę wysokiej klasy produkt. Idealne kształty, maksymalna przejrzystość, czy wyjątkowy blask — oto główne zalety cyrkoni. Gwarantujemy, że każdy pierścionek, czy naszyjnik zdobiony nimi, będzie wyglądał przepięknie.

Krótka historia cyrkoni

Na te niewielkie kamienie pełne blasku po raz pierwszy natrafiono w okolicach roku 1937 w Niemczech. Jednak dopiero kilkadziesiąt lat później opracowano sposób ich produkcji pozwalający na otrzymanie dużych kamieni. Była to metoda umożliwiająca przemysłową produkcję cyrkoni, co wykorzystała firma Swarovski & Co, szybko stając się potentatem w branży. Dziś cyrkonie produkowane są na całym świecie w ogromnych ilościach. Już chyba nikt nie wyobraża sobie jubilerstwa bez tych niewielkich, błyszczących kamieni.

Jeśli chodzi o produkowane kształty, to aktualnie najpopularniejsze są cztery — Kaboszon (owalne), Szachownica (nacięte w kratkę), Chanton (zależy od marki), Rivoli (spiczaste z przodu i z tyłu).

Biżuteria z cyrkoniami

Jak już wspominaliśmy, cyrkonie w jubilerstwie są niezwykle popularne. Dzięki nim możemy cieszyć się piękną biżuterią w dużo niższych cenach. Spotykamy pierścionki zaręczynowe z cyrkoniami, naszyjniki, rozmaite wisiorki, zawieszki, a także zdobione obrączki. W naszym sklepie również znajdziesz tego rodzaju biżuterię. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy. Jesteśmy pewni, że będzie zadowolony i docenisz naszą ofertę. Serdecznie zapraszamy.

Facebook X Pinterest linkedin
Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę ​​stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.
0 items Koszyk
Moje konto

Bogata oferta pierścionków zaręczynowych

Serdecznie Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu. W swojej kolekcji posiadamy setki wyjątkowych pierścionków zaręczynowych. 

Warszawa ul. Królewska 2

Logo seveeu