Warszawa ul. Królewska 2  Info +48 602 511 511

Warszawa ul. Królewska 2  Info +48 602 511 511

Zdjęcie kamienia mądrości onyks

Onyks — wyjątkowo piękny kamień mądrości

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was kilka słów o kamieniu, który zdobywa coraz większą popularność. Chociaż znany jest od dawna, to można zauważyć, że dopiero od kilku lat cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Nazwa pochodzi z greki i oznacza tyle, co pazur. Można domniemywać, że ma ona związek z ostrymi krawędziami oraz twardością minerału. Spotkamy go w kilku barwach, a najbardziej pożądana z nich to połączenie czarnego i białego koloru. To niezwykle ciekawy kamień, na który warto zwrócić uwagę, wybierając biżuterię. Jest on nieoczywisty, dla wielu osób trudny do rozpoznania, a przez to budzący zainteresowanie.

Jako ciekawostkę można potraktować fakt, że większość kamieni pozyskiwana jest w syntetycznym procesie z wykorzystaniem agatów. Naturalnie kamień występuje w skałach wulkanicznych, jednak jest stosunkowo ciężki do znalezienia.

Kamień starożytności — historia, którą warto poznać

Onyks ma za sobą setki, a właściwie tysiące lat historii. Znany już w starożytności wykorzystywany był w starożytnym Egipcie, gdzie przetwarzano go, by jeszcze bardziej podkreślić jego barwę. Zyskał on opinię kamienia szczęśliwego, a także — według wielu wierzeń — był łączony z siłą, odwagą oraz mądrością. To sprawia, że wybiera go wielu mężczyzn, jako ozdobę sygnetów.

Dziś, poza tym, że onyks jest wykorzystywany w jubilerstwie, traktuje się go po prostu jako kamień typowo kolekcjonerski. Warto zauważyć, że istnieje jego wiele odmian. Najpopularniejsze, a według nas również najpiękniejsze z nich to:

  • onyks egipski wywodzący się, jak sama nazwa wskazuje z Egiptu,
  • onyks arabski nazywany też onyksem czarnym o czarno-białej barwie,
  • onyks meksykański o barwie zielonej.

Biżuteria z onyksem — piękne wzory o niezwykłych barwach

Jak już wspominaliśmy, biżuteria z onyksem zdobywa uznanie zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Mówiąc wprost kamień wraca na salony. Również w naszym sklepie internetowym znajdziesz ozdoby, jakich sercem jest ten niezwykły minerał. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby były to wyroby eleganckie, o ciekawych wzorach. Proponujemy między innymi stylowe bransoletki, jak też piękne zawieszki. Wykonaliśmy je ze złota, dzięki czemu będą świetnym uzupełnieniem wieczorowych kreacji. Zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi produktami. W razie kłopotów z wyborem — czekamy na telefon lub e-mail. Chętnie pomożemy!

Facebook X Pinterest linkedin
Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę ​​stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.
0 items Koszyk
Moje konto

Bogata oferta pierścionków zaręczynowych

Serdecznie Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu. W swojej kolekcji posiadamy setki wyjątkowych pierścionków zaręczynowych. 

Warszawa ul. Królewska 2

Logo seveeu